Победители в конкурса на тема „Как е приложим заветът на кан Кубрат днес“

Победители в конкурса на тема „Как е приложим заветът на кан Кубрат днес“
Скъпи преподаватели,
Благодарим ви, че заедно с вашите талантливи ученици участвахте в конкурса на тема „Как е приложим заветът на кан Кубрат днес“ и споделихте с нас страхотни снимки, стихотворения и емоционални видео рецитали. Те затвърдиха убеждението ни, че България е родина на даровити деца с буден дух и, че всяко усилие в тяхно име си струва!
Точно затова фондация „Въздигане “ реши да поощри с награда всички 108 успешно подадени и вдъхновяващи кандидатури на учители, деца и техните училища.
Петте най-добри кандидатури ще получат за своето училище първата голяма награда - репродукция на картината „Заветът на кан Кубрат“.
Още пет кандидатури ще бъдат отличени със специална награда, осигурена от фирма Ехнатон България АД и фондация „Въздигане“ - комплект от три рамкирани репродукции с портретите на Васил Левски, Христо Ботев и Иван Вазов.
Всички останалите успешно подали кандидатурите си училища ще получат поощрителна награда - книгата „Създателите“ по текст на Георги Шуменов, издадена от фондация „Въздигане“.
*Молим да имаме предвид, че изработката на репродукциите ще отнеме кратко техническо време! В близката седмица ще се свържем лично с вас на посочените контакти, за да получите допълнителна информация относно получаването на наградите. Благодарим ви още веднъж за участието и търпението!
Ето и имената на печелившите:
НАГРАДА - ГОЛЯМА РАМКИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ НА ИСТОРИЧЕСКА КАРТИНА „ЗАВЕТЪТ НА КАН КУБРАТ“ ПОЛУЧАВАТ:
• СУ „Васил Левски“, гр.Вълчи дол, обл. Варна с преподавател Петя Иванова Тодорова
• СУ "Св.Паисий Хилендарски", с.Абланица с преподаватели Гюлка Манчева Гегова и Дафина Костадинова Пецева
• Обединено училище „Христо Ботев”, с.Долни Цибър с преподавател Славчо Ангелов Цеков
• СУ „Васил Левски“,гр.Троян с преподавател Боряна Петрова Нановска
• СУ “Отец Паисий“, гр.Стамболийски с преподавател Даниела Асенова Георгиева
НАГРАДА – КОМПЛЕКТ РАМКИРАНИ РЕПРОДУКЦИИ С ПОРТРЕТИТЕ НА ХРИСТО БОТЕВ, ИВАН ВАЗОВ И ВАСИЛ ЛЕВСКИ ПОЛУЧАВАТ:
• СУ "Св.Климент Охридски", с Ракитово с преподаватели Соня Сестримска, Христина Гаралова, Мария Попова, Петя Грозданова
• Второ основно училище „Иван Вазов”, гр. Вълчедръм с преподавател Наташа Богданова
• ОУ "Христо Ботев", гр.Велинград с преподавател Нина Петрова
• ОбУ "Йордан Йовков", гр.Пловдив с преподавател Иванка Христова Аргирова
• ОУ "Св.св.Кирил и Методий", гр.Кърджали с преподавател Тинка Кръстева Хорсикян
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА – КНИГА „СЪЗДАТЕЛИТЕ “ ПОЛУЧАВАТ:
• IV ОУ „Димчо Дебелянов“, гр.Благоевград с преподавател Елена Георгиева Попова
• ОУ "Антон Страшимиров", Варна с преподавател Камелия Дочева Ботева
• ОУ "Васил Левски", с.Церово с преподавател Светла Джаръкова
• ЧОУ „Мария Монтесори Варна“, гр. Варна с преподавател Красимира Маркова
• ОУ "Св.Св.Кирил и Методий", с.Дъбово с преподавател Станка Георгиева Симова-Коркова
• ОУ „Св.св. Кирил и Методий”, с. Веселиново с преподавател Евгения Стоянова Паламаркова
• СУ "Св.Св.Кирил и Методий", с.Крупник с преподавател Павлина Веселинова Чифлигарова
• 122. ОУ „Н. Лилиев", гр.София с преподавател Ирина Давидова
• ОУ „Иван Вазов“, гр.Харманли с преподавател Росица Димитрова Христозова
• 156 Обединено училище, " Васил Левски", София с преподавател Петя Стефанова Ивановa
• I ОУ “Иван Вазов”, Свилеград с преподавател Веселина Александрова Чавдарова
• СУ "Св.св. Кирил и Методий", Криводол с преподавател Калинка Митова
• ОУ "Иван Вазов", гр.Харманли с преподавател Росица Здравкова 13. Петкова
• ОУ "Васил Левски", Правец с преподавател Василена Ваньова Цвяткова
• СУ Васил Левски, гр.Девня с преподавател Надя Георгиева
• СУ,,Пейо Крачолов Яворов“, гр.Пловдив с преподавател Надка Иванова Йотовска
• ОУ"Св. Климент Охридски", Бургас с преподавател Петя Дичева Турманова
• Първо основно училище „Иван Вазов”, гр.Свиленград с преподавател Камелия Иванова Трампова – Парушева
• VII ОУ „ Г. Сава Раковски”, гр.Перник с преподавател Ася Кирилова Стефанова
• ОУ „Иван Вазов”, гр.Видин с преподавател Даниела Борисова Джонова
• ЧОУ " Ерих Кестнер", гр.София с преподавател Марияна Петрова Якимова
• 102 ОУ "Панайот Волов", гр.София с преподавател Гергина Стоянова Михалкова
• ОУ"Христо Ботев", с.Божурица с преподавател Виолина Цветанова Великова
• СУ „ Йордан Йовков“, гр.Кърджали с преподавател Фанка Радичева
• СУ „ Йордан Йовков“, гр.Кърджали с преподавател Росица Христова
• СУ „ Йордан Йовков“, гр.Кърджали с преподавател Камелия Чавдарова
• XVI ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр.Перник с преподавател Зоя Славчова Ласкова
• ОУ „Христо Ботев“,с. Пелишат с преподавател Марияна Козова
• XVI ОУ ,,Св. св. Кирил и Методий", Перник с преподавател Аделина Стойчева
• 54 СУ "Св.Иван Рилски", гр.София с преподавател Иванка Христова
• СУ "Никола Йонков Вапцаров", гр. Приморско с преподавател Силвия Иванова
• ОУ „Христо Ботев”, с. Невестино с преподавател Надя Георгиева Траянова
• НУ "Христо Смирненски", гр.Бяла Слатина с преподавател Ваня Дочева Стоянова
• СУ "Васил Левски", гр. Севлиево с преподавател Надя Лозанова Ганчева
• 3 СУ „М. Дринов“, гр. София с преподавател Даниела Иванова Цанкова
• НУ „Неделя Петкова“, гр.Сопот с преподавател Митка Божкова-Иванова
• СУ „ Йордан Йовков“, гр.Кърджали с преподавател Лидия Кирилова Бонева
• СУ "Васил Левски", Ардино с преподавател Северина Емилова Койнарчева
• ОУ "Христо Смирненски", гр.Русе с преподавател Марияна Димитрова Йорданова
• ОУ"Еньо Марковски", гр.Шумен с преподавател Диана Благова Костова
• СУ "Христо Ботев" гр. Ихтиман с преподавател Жанета Христова Александрова
• ОУ "Свети Иван Рилски", гр.Перник с преподавател Ирина Стойкова Стоянов
• ОУ ,,Христаки Павлович“, гр.Дупница с преподавател Мариана Атанасова Петрова
• ОУ "Св.Св.Кирил и Методий", Антон с преподавател Стефка Цанова Клюнчева
• СУ "Христо Ботев", гр.Мездра с преподавател Клавдия Левчева Добрева
• СУ “Иван Вазов“, гр.Своге с преподавател Румяна Пеева
• ОУ "Св.Св.Кирил и Методий", Александрово с преподавател Мая Стойкова Димитрова
• СУ,, Петко Росен”, гр.Бургас с преподавател Петя Христова Георгиева
• 1 ОУ "Кочо Мавродиев”, гр.Петрич с преподавател Цветелина Хаджиева
• ОУ"Св. Св. Кирил и Методий", гр.Самоков с преподавател Веска Любенова Терзийска
• СУ "Васил Левски", гр.Девня с преподавател Петя Миткова Георгиева
• 4 ОУ „Проф. Джон Атанасов“, София с преподавател Бисерка Николова
• ОУ"Христо Ботев", Щръклево с преподавател Светлана Димова
• СУ “Алеко Константинов“, гр.Луковит с преподавател Галунка Берова
• 170 СУ „Васил Левски“,гр. Нови Искър с преподавател Мария Георгиева Никова
• СУ "Васил Левски", Ардино с преподавател Айсен Касимова Саидова
• СОУ "Христо Ботев ", гр.Козлодуй с преподавател Теменужка Йорданова
• ОУ "П.Р.Славейков", гр.Ямбол с преподавател Катя Димитрова Тодорова
• СУ "Васил Левски", Опака с преподавател Даниела Кирилова Славова
• НУ "Св. Паисий Хилендарски", гр.Банско с преподавател Драга Михайлова Кехайова
• “Св.св.Кирил и Методий”, гр.Козлодуй с преподавател Стела Вешкова
• ОУ "Цанко Церковски, гр.Мизия с преподавател Р.Лазарова
• СУ „Максим Райкович“, гр.Дряново с преподавател Дафинка Иванова Иванова
• СУ "Св.Паисий Хилендарски", гр.Златица с преподавател Стоянка Николова Балова-Горицова
• СУ “Алеко Константинов“, гр.Луковит с преподавател Весела Маринова Василева
• ЧСУ "Проф. Николай Райнов", гр.София с преподавател Веляна Пенкова
• СУ „Христо Ботев”, с.Арчар с преподавател Гацка Генкова Дочева
• ОУ "Свети Паисий Хилендарски", с.Корница с преподавател Босилия Лазарова Караилиева
• Х ОУ"Алеко Константинов", гр.Перник с преподавател Аделина Йорданова
• СУ „Максим Райкович“, Лясковец с преподавател Миленка Николова Николова
• СУ" Христо Ботев", Джебел с преподавател Маргарита Димитрова
• СУ "Васил Левски", гр.Русе с преподавател Мариана Андреева
• ІІI ОУ "Гоце Делчев", гр.Петрич с преподавател Снежана Благоева Кунгалова
• НУ “Васил Левски”, гр.Пазарджик с преподавател Юлия Андонова
• СУ,, Петко Росен'', гр.Бургас с преподавател Теодора Божанова Божанова
• СУ,, Петко Росен'', гр.Бургас с преподавател Ирена Михалева
• СУ "Братя Миладинови", гр.Пловдив с преподавател Ивайло Милков
• СУ „Васил Левски”, гр.Троян с преподавател Атанаска Христова
• СУ "Братя Миладинови", гр.Пловдив с преподавател Десислава Борисова Стоева
• СУ „Св.Св.Кирил и Методий”, Сатовча с преподавател Сузана Ясенова Влайкова
• СУ" Максим Райкович", Лясковец с преподавател Светла Станкова Бонева
• ОУ ”Васил Левски”, Крепча с преподавател Антоанета Христова
• ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Гоце Делчев с преподавател Алтънка Димитрова Сотирова-Давидова
• НУ "Цани Гинчев", Лясковец с преподавател Евгения Петкова Коева
• ОУ " Христо Ботев ", с.Долно Ботево с преподавател Нежля Мехмед Селим
• НУ "П. Р. Славейков", гр.Пловдив с преподавател Ани Мангърова
• ОУ "Пенчо Славейков", Белащица с преподавател Йорданка Иванова Петкова
• ОУ "Стоян Михайловски", гр.Пловдив с преподавател Павлина Милкова Бонева
• СУ "Черноризец Храбър", гр.Пловдив с преподавател Татяна Стоянова Драгостинова
• НУ "Свети Климент Охридски", с.Добърско с преподавател Елица Тодорова Механджиева - Колчева
• ОУ "Св. Св. Кирил и Методий", Челопеч с преподавател Александра Христова Илиева
• НУ "Христо Ботев", Септемврийци с преподавател Веселина Янева Щерева
• ОУ "Св. св. Кирил и Методий", гр.Долна Оряховица с преподавател Теодора Красимирова Караколева
• ОУ,, Св. Паисий Хилендарски", гр.Казанлък с преподавател Костадинка Василева Тодорова
• 20 ИОУ „Тодор Минков“, гр.София за Анна Александрова Осиченко
• НУ "Архимандрит Зиновий”, гр.Радомир с преподавател Даниела Василева Димитрова
• ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ , гр.Драгичево с преподавател Елена Каменова Симеонова
• ОУ "Христо Ботев", с.Елховец с преподавател Силвия Маджарова